aktualności – 27 maja 2021

Dziś niestety (z powodów osobistych) bardzo okrojone aktualności, a dokładniej tylko dane o zapasach ropy w USA, grafiki z raportu Crop progress oraz dane dotyczące produkcji mięsa w USA w kwietniu. Brak też programu. Ale za to na poniedziałek będzie duuużo lepiej 🙂 I zaczynam planować to, o czym mówiłem w poniedziałkowym programie…

reklama:

dziś niestety programu brak…

Słowniczek

  • pp – punkt procentowy
  • t/t – zmiana wartości względem poprzedniego tygodnia
  • m/m – zmiana wartości względem poprzedniego miesiąca
  • q/q – zmiana wartości względem poprzedniego kwartału
  • r/r – zmiana wartości względem poprzedniego roku
  • s/s – zmiana wartości względem poprzedniego sezonu (w przypadku surowców mających sezon na przełomie roku kalendarzowego)

Statystyki

Od niedzieli do czwartku pomiędzy 19:30 a 20:00 na moich social mediach (Facebook oraz Twitter) są publikowane statystyki intraday’owe dotyczące kierunku ceny na następny dzień. Z surowców wśród statystyk jest złoto, gaz ziemny, ropa Brent oraz ropa WTI. Wyjaśnienie potencjału tych danych znajdziecie w tym artykule. W każdy zaś weekend na dzienniku tradera pojawia się wpis poświęcony potencjalnej sekwencji na podstawie statystyk na kolejny tydzień oraz informacja o średnich zasięgach dla najsilniejszych intraday’owych statystyk.

Z kolei w serwisie Surowcowe.info publikuję statystyki miesięczne dla dziewiętnastu surowców: ropy Brent, ropy WTI, srebra, złota, miedzi, gazu ziemnego, soi, kukurydzy, pszenicy, cukru, kawy arabika, kawy robusta, kakao, soku pomarańczowego, bawełny, ryżu, wieprzowiny, bydła (live cattle) oraz papierów na emisję dwutlenku węgla.

W dzisiejszych aktualnościach:

Raporty USDA

  • Jak co czwartek, graficzne opracowanie raportu Crop progress od USDA:

źródło: opracowanie własne na podstawie danych USDA

 

źródło: opracowanie własne na podstawie danych USDA

 

źródło: opracowanie własne na podstawie danych USDA

Wieprzowina, wołowina oraz drób

  • Z raportów USDA mamy także dane dotyczące produkcji mięsa w USA w kwietniu 2021:

źródło: opracowanie własne na podstawie danych USDA

Ropa naftowa

  • Zapasy ropy naftowej w USA spadły o 1,66 mln baryłek, do 484,3 mln baryłek (-0,35% t/t), prognozowano spadek o 1,0 mln baryłek.
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *