start surowcowe.info!

Witam serdecznie na nowej stronie poświęconej inwestowaniu w kontrakty na surowce!

A czy TY już polubiłeś Prywatnego INV€$TORa na Fejsie? 😉

Kim jestem?

Nazywam się Bogusz Julian Kasowski, pochodzę z północnej Wielkopolski, obecnie mieszkam w Warszawie i jestem zawodowym inwestorem – inwestowanie stanowi moje główne źródło utrzymania. W momencie powstawania tego serwisu inwestuję jedynie na własny rachunek własnymi środkami – od października 2016. Jednak moja inwestycyjna historia jest znacznie dłuższa:

 • 2007 – nieruchomości na wynajem
 • 2012/2013 – giełda i fundusze inwestycyjne
 • 2014 – inwestycje alternatywne i kryptowaluty
 • 2016 – forex i kontrakty terminowe

W lutym 2016 założyłem blog całkowicie poświęcony inwestowaniu pod nazwą Prywatny INV€$TOR, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego. A prócz tego mogę się też pochwalić kilkoma mniejszymi jak i większymi sukcesami, zarówno w kwestiach osobistych jak i bardziej publicznych, do których należą między innymi:

 XTB Live Trading 2017

finaliści XTB Live Trading 2017 z CEO DM XTB S.A.

 • założenie bloga dziennik tradera (czerwiec 2016);
 • wykorzystanie wyborów prezydenckich w USA do zarobienia pieniędzy (listopad 2016);
 • udzielenie wywiadu dla ProTrade Advisors Ltd. (grudzień 2016);
 • 8. miejsce w ogólnopolskim konkursie inwestycyjnym XTB Live Trading 2017 (maj 2017);
 • wykorzystanie wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii do zarobienia pieniędzy (czerwiec 2017);
 • prowadzenie szkolenia z inwestowania na wydarzeniach makroekonomicznych podczas cyklicznych spotkań XTB trading Club (lipiec 2017);
 • nominacja w kategorii Blog Roku FX Cuffs 2018 (luty 2018);
 • udzielenie wywiadu dla bloga Zmieniam życie na lepsze (maj 2018).

Misja serwisu surowcowe.info

Serwis surowcowe.info chodził mi po głowie od dłuższego czasu, jako że w polskojęzycznym internecie niewiele miejsca poświęca się surowcom inwestycyjnym – z wyjątkiem oczywiście złota i ropy. A ponieważ uważam, że w pozostałych surowcach, zwłaszcza rolnych, drzemie olbrzymi potencjał inwestycyjny postanowiłem stworzyć sobie narzędzia ułatwiające inwestowanie w kontrakty surowcowe.

Ponieważ chcę popularyzować inwestowanie w surowce w Polsce, serwis będzie dostępny bezpłatne.

Jednocześnie nie chcę go zasypać masą reklam, choć oczywiście dopuszczam ich obecność w serwisie – w bardzo limitowanej liczbie, zarówno jeśli chodzi o promocję moich dwóch blogów (Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera) jak i reklamy partnerów zewnętrznych. Istnieje też szansa że bardziej kompleksowe analizy pojawią się w postaci limitowanych, płatnych raportów.

Plan rozwoju serwisu surowcowe.info

Obecnie serwis znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Część planów zdradza menu serwisu, natomiast całość będzie rozwijana według następujących priorytetów:

 1. surowce rolne (pszenica; kawa; soja; kukurydza; cukier; kakao; bawełna; ryż; sok pomarańczowy);
 2. metale przemysłowe (miedź, stal, aluminium);
 3. metale szlachetne (platyna, pallad, złoto, srebro);
 4. surowce energetyczne (gaz ziemny, ropa).

Niezależnie od powyższej listy, w blogowej części (występującej w menu pod nazwą “analizy“) będą pojawiały się bieżące analizy mogące zawierać informacje na temat surowców, których fundamentalne i statystyczne informacje jeszcze nie zostały opublikowane w serwisie – będą się one również pojawiać (czasami) w postaci video na moim kanale na YouTube oraz na blogu dziennik tradera.

Newsletter i social media

Jako że serwis surowcowe.info stanowi część mojego miejsca w sieci i rozwija zawartość blogów Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera, będzie z nimi współdzielić social media. Innymi słowy, nie będzie samodzielnego profilu na Facebook’u dla serwisu, wszelkie informacje będą na profilu bloga Prywatny INV€$TOR. Podobnie z Twitterem, gdzie jest jedynie mój osobisty profil. YouTube to również tylko jeden kanał. Polecam lajkować i obserwować te trzy miejsca 🙂

Jeśli chodzi o newsletter to zakładam również osobną listę dla surowcowe.info. Będzie tam kilka razy w miesiącu wysyłana informacja o zmianach w serwisie. Newsletter blogów Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera będą zawierały jedynie najważniejsze informacje, dlatego zachęcam do zapisów na dedykowany newsletter surowcowe.info.

Zapisz się na newsletter surowcowe.info!

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *