start surowcowe.info!

Witam serdecznie na nowej stronie poświęconej inwestowaniu w kontrakty na surowce!

reklama:

Kim jestem?

Nazywam się Bogusz Julian Kasowski, pochodzę z północnej Wielkopolski, obecnie mieszkam w Warszawie i jestem zawodowym inwestorem – inwestowanie stanowi moje główne źródło utrzymania. W momencie powstawania tego serwisu inwestuję jedynie na własny rachunek własnymi środkami – od października 2016. Jednak moja inwestycyjna historia jest znacznie dłuższa:

 • 2007 – nieruchomości na wynajem
 • 2012/2013 – giełda i fundusze inwestycyjne
 • 2014 – inwestycje alternatywne i kryptowaluty
 • 2016 – forex i kontrakty terminowe

W lutym 2016 założyłem blog całkowicie poświęcony inwestowaniu pod nazwą Prywatny INV€$TOR, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego. A prócz tego mogę się też pochwalić kilkoma mniejszymi jak i większymi sukcesami, zarówno w kwestiach osobistych jak i bardziej publicznych, do których należą między innymi:

 XTB Live Trading 2017

finaliści XTB Live Trading 2017 z CEO DM XTB S.A.

 • założenie bloga dziennik tradera (czerwiec 2016);
 • wykorzystanie wyborów prezydenckich w USA do zarobienia pieniędzy (listopad 2016);
 • udzielenie wywiadu dla ProTrade Advisors Ltd. (grudzień 2016);
 • 8. miejsce w ogólnopolskim konkursie inwestycyjnym XTB Live Trading 2017 (maj 2017);
 • wykorzystanie wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii do zarobienia pieniędzy (czerwiec 2017);
 • prowadzenie szkolenia z inwestowania na wydarzeniach makroekonomicznych podczas cyklicznych spotkań XTB trading Club (lipiec 2017);
 • nominacja w kategorii Blog Roku FX Cuffs 2018 (luty 2018);
 • udzielenie wywiadu dla bloga Zmieniam życie na lepsze (maj 2018).

Misja serwisu surowcowe.info

Serwis surowcowe.info chodził mi po głowie od dłuższego czasu, jako że w polskojęzycznym internecie niewiele miejsca poświęca się surowcom inwestycyjnym – z wyjątkiem oczywiście złota i ropy. A ponieważ uważam, że w pozostałych surowcach, zwłaszcza rolnych, drzemie olbrzymi potencjał inwestycyjny postanowiłem stworzyć sobie narzędzia ułatwiające inwestowanie w kontrakty surowcowe.

Ponieważ chcę popularyzować inwestowanie w surowce w Polsce, serwis będzie dostępny bezpłatne.

Jednocześnie nie chcę go zasypać masą reklam, choć oczywiście dopuszczam ich obecność w serwisie – w bardzo limitowanej liczbie, zarówno jeśli chodzi o promocję moich dwóch blogów (Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera) jak i reklamy partnerów zewnętrznych. Istnieje też szansa że bardziej kompleksowe analizy pojawią się w postaci limitowanych, płatnych raportów.

Plan rozwoju serwisu surowcowe.info

Obecnie serwis znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Część planów zdradza menu serwisu, natomiast całość będzie rozwijana według następujących priorytetów:

 1. surowce rolne (pszenica; kawa; soja; kukurydza; cukier; kakao; bawełna; ryż; sok pomarańczowy);
 2. metale przemysłowe (miedź, stal, aluminium);
 3. metale szlachetne (platyna, pallad, złoto, srebro);
 4. surowce energetyczne (gaz ziemny, ropa).

Niezależnie od powyższej listy, w blogowej części (występującej w menu pod nazwą „analizy„) będą pojawiały się bieżące analizy mogące zawierać informacje na temat surowców, których fundamentalne i statystyczne informacje jeszcze nie zostały opublikowane w serwisie – będą się one również pojawiać (czasami) w postaci video na moim kanale na YouTube oraz na blogu dziennik tradera.

Newsletter i social media

Jako że serwis surowcowe.info stanowi część mojego miejsca w sieci i rozwija zawartość blogów Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera, będzie z nimi współdzielić social media. Innymi słowy, nie będzie samodzielnego profilu na Facebook’u dla serwisu, wszelkie informacje będą na profilu bloga Prywatny INV€$TOR. Podobnie z Twitterem, gdzie jest jedynie mój osobisty profil. YouTube to również tylko jeden kanał. Polecam lajkować i obserwować te trzy miejsca 🙂

Jeśli chodzi o newsletter to zakładam również osobną listę dla surowcowe.info. Będzie tam kilka razy w miesiącu wysyłana informacja o zmianach w serwisie. Newsletter blogów Prywatny INV€$TOR oraz dziennik tradera będą zawierały jedynie najważniejsze informacje, dlatego zachęcam do zapisów na dedykowany newsletter surowcowe.info.

[FM_form id=”1″]

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *