aktualności – 2 listopad 2020

Czas na kolejny zestaw aktualności surowcowych. Zapraszam!

reklama:

nie chcesz czytać?
kliknij by przejść od razu do odcinka programu
Surowcowe info

surowcowe info 2 listopad 2020

Słowniczek

 • pp – punkt procentowy
 • t/t – zmiana wartości względem poprzedniego tygodnia
 • m/m – zmiana wartości względem poprzedniego miesiąca
 • q/q – zmiana wartości względem poprzedniego kwartału
 • r/r – zmiana wartości względem poprzedniego roku
 • s/s – zmiana wartości względem poprzedniego sezonu (w przypadku surowców mających sezon na przełomie roku kalendarzowego)

Statystyki

Od niedzieli do czwartku pomiędzy 19:30 a 20:00 na moich social mediach (Facebook oraz Twitter) są publikowane statystyki intraday’owe dotyczące kierunku ceny na następny dzień. Z surowców wśród statystyk jest złoto, gaz ziemny, ropa Brent oraz ropa WTI. Wyjaśnienie potencjału tych danych znajdziecie w tym artykule. W każdy zaś weekend na dzienniku tradera pojawia się wpis poświęcony potencjalnej sekwencji na podstawie statystyk na kolejny tydzień oraz informacja o średnich zasięgach dla najsilniejszych intraday’owych statystyk.

Z kolei w serwisie Surowcowe.info publikuję statystyki miesięczne dla dwunastu surowców: ropy Brent, srebra, złota, gazu ziemnego, soi, kukurydzy, pszenicy, cukru, kawy, kakao, soku pomarańczowego oraz bawełny.

W dzisiejszych aktualnościach:

Raporty USDA

 • USDA podała ceny jakie amerykańscy farmerzy zgarniali we wrześniu 2020 za swoje produkty:

źródło: opracowanie własne na podstawie danych USDA

Ogólne informacje

 • Postępuje lockdown w Europie: Niemcy, Francja i Wielka Brytania zamykają swoje kraje.
 • Amerykański sprzedawca zboża Archer Daniels Midland Co (ADM) poinformował o spadku zysków w Q3 2020 do $225 mln (-44,7% r/r) czyli $c40/akcję.

Kawa

 • W stronę Wietnamu zmierza tajfun Goni, który po przejściu przez Filipiny nieco osłabł (prędkość wiatru spadła z 300 km/h do 215 km/h), jednak może on wyrządzić szkody w uprawach kawy jeśli nie osłabnie bardziej. Prognozowane dotarcie do wybrzeża Wietnamu to środa rano, do czwartku ma pozostać nad terytorium kraju.

prognoza dotycząca tajfunu goni u wybrzeży Wietnamu; źródło: windy.com

 • Wietnamski eksport kawy w pierwszych dziesięciu miesiącach 2020 wyniesie 22,3 mln 60-kg worków (-1,3% r/r).
 • Firma doradcza Safras & Mercado prognozuje, że tegoroczne zbiory kawy w Brazylii mogą wynieść aż 72 mln 60-kg worków, ale przyszłoroczne mogą spaść nawet poniżej 60 mln 60-kg worków, czego rynek jeszcze w pełni nie wycenił.
 • Zapasy kawa w magazynach ICE – czwarty tydzień z rzędu wzrostu zapasów: tym razem o ponad 19,7 tysiąca worków:

źródło: opracowanie własne na podstawie danych ICE

Cukier

 • Kolejne lockdowny gospodarek europejskich mogą się odbić negatywnie na popytowi na cukier – co miało miejsce podczas wiosennej, pierwszej fali pandemii koronawirusa.
 • Istnieje duże prawdopodobieństwo likwidacji części „byczych” pozycji funduszy na cukrze jeśli Indie poinformują o subsydiowaniu 5+ mln ton cukru w eksporcie w 2021 roku. Decyzję władze indyjskie mają podjąć po wyborach w tym kraju, 7 listopada.

Kakao

 • Druga fala pandemii wciąż negatywnie odbija się na popycie na kakao, co utrudnia Wybrzeżu Kości Słoniowej sprzedaż pozostałych 500 tysięcy ton ziaren ze zbiorów w sezonie 2020/21. W październiku kontrakty eksportowe na kakao wynoszą średnio 15-20 tysięcy ton, co jest ponad trzykrotnym spadkiem r/r. Duże zapasy u czołowych producentów produktów czekoladowych mogą wciąż obniżać ceny i utrudniać zbyt.
 • Co najmniej dwie osoby zginęły podczas sobotnich wyborów prezydenckich na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Splądrowano także kilka lokali wyborczych w rejonach silnego poparcia dla opozycji obecnego prezydenta, Alassane Ouattara. Szef komisji wyborczej nazwał sobotnie zamieszki „minimalnymi”, mówiąc, że „dotknęły one tylko 50 lokali wyborczych z 22 381”, podczas gdy obserwatorzy z niezależnej grupy wyborczej Indigo Côte d’Ivoire zgłaszają, że w ciągu dnia zamknięte było 21% lokali wyborczych. Pascal Affi N’Guessan i Henri Konan Bédié, główni opozycyjni kandydaci w tych wyborach, wzywają do masowych protestów, aby zablokować to, co określają mianem „dyktatury”. N’guessan powiedział także „Odnotowujemy wygaśnięcie mandatu prezydenta Alassane’a Ouattary 31 października i wzywamy społeczność międzynarodową do uwzględnienia tego.” Wyniki wyborów mają być podane w ciągu pięciu dni od zakończenia głosowania.
 • Zapasy kakao w magazynach ICE:

źródło: opracowanie własne na podstawie danych ICE

Bawełna

 • Cotygodniowy raport Departamentu Rolnictwa USA o sprzedaży eksportowej wykazał, że sprzedaż netto 288 700 bieżących bel bawełny w sezonie 2020/21 wzrosła o +27% t/t.
 • Certyfikowane zapasy bawełny dostępne od 28 października to 44 471 480-funtowych bel.

Pszenica

 • Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) podał, że tygodniowa sprzedaż eksportowa pszenicy wyniosła 803 200 ton, przewyższając prognozy rynkowe.

Kukurydza

 • Eksporterzy zgłosili sprzedaż 207 000 ton amerykańskiej kukurydzy do Korei Południowej.
 • Tygodniowa sprzedaż eksportowa kukurydzy w USA osiągnęła 2,244 mln ton – znacznie powyżej prognoz.

Ryż

 • Szacuje się, że wietnamski eksport ryżu w pierwszych dziesięciu miesiącach 2020 wyniesie 5,29 mln ton (-4,0% r/r).

Soja

 • Grupa pracownicza w Argentynie, znana pod hiszpańskim akronimem SOEA, powiedziała, że ​​firmy zaoferowały pracownikom jednorazową premię w wysokości około 11 000 pesos ($140,72) za pracę podczas pandemii przy kruszeniu soi. Związki żądały 70 000 pesos. Pierwszy, 24-godzinny strajk pracowników miał miejsce prawie dwa tygodnie temu, kolejny 24-godzinny strajk rozpoczął się w piątek, teraz przedstawiciele SOEA zapowiadają dalsze akcje strajkowe,. Na chwilę obecną problemy z negocjacjami nie wpłynęły jeszcze na eksport produktów sojopochodnych z Argentyny, największego na świecie eksportera paszy sojowej dla bydła, trzody chlewnej i drobiu. Ministerstwo pracy Argentyny pośredniczy w negocjacjach. Mączka sojowa stanowiła ponad 15% argentyńskiego eksportu w 2018 roku wg danych OEC .
 • Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) podał w środę, że eksporterzy zawarli umowy sprzedaży 120 000 ton amerykańskiej soi do nieznanych miejsc (prawdopodobnie Chin) i 110 000 ton amerykańskiej soi do Egiptu.
 • Sprzedaż eksportowa soi z USA wyniosła 1,630 mln ton, zgodnie z prognozami.
 • Sinograin planuje zwiększyć zakupy soi z Argentyny o około 1 mln ton (+25% r/r) i oleju sojowego o około 100 tysięcy ton (+25% r/r).

Wieprzowina, wołowina oraz drób

 • Holenderskie władze ds. Zdrowia zwierząt są zmuszone do ubicia 35,7 tysiąca kur po wykryciu wirusa ptasiej grypy w odmianie H5N8 na jeden z farm w środkowej części kraju. To pierwsze ognisko wśród hodowlanych ptaków, po potwierdzeniu wirusa u łabędzi w ubiegłym tygodniu. Duże ognisko ptasiej grypy pojawiło się także ostatnio w Rosji. Zakaz transportu został nałożony na jaja, żywe ptaki i inne produkty rolne w promieniu 10 km (6 mil) od zakażonej farmy w mieście Altforst, wymieniono 25 ferm drobiu.
 • USDA zgłosiła sprzedaż eksportową wieprzowiny w USA w tygodniu zakończonym 22 października na poziomie 29 000 ton, w tym do Chin 2 500 ton.

Ropa naftowa

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irak i Kuwejt rozważają czy ograniczenia w produkcji ropy naftowej powinny być przedłużone na 2021 rok. Wg tych krajów cięcia produkcji są zbyt dotkliwe dla ich gospodarek i trudne do utrzymania. Jednym z argumentów są długoterminowe umowy jakie są zawarte z odbiorcami ropy z tych krajów. Zjednoczone Emiraty Arabskie obniżają swoje wydobycie o około 33%, Kuwejt o około 26%, a Irak o około 18% swoich zdolności produkcyjnych. Te trzy kraje to istotny głos w organizacji OPEC+, choć oczywiście każdy z nich jest mniej poważany niż Arabia Saudyjska czy Rosja. Jednak takie głosy mogą doprowadzić do rozłamu wewnątrz organizacji, co może skutkować powtórką sytuacji z wiosny 2020, gdy doszło do załamania cen ropy poprzez gwałtowne zwiększenie podaży przez członków OPEC+.
 • Royal Dutch Shell planuje zmniejszenie liczby swoich rafinerii z obecnych 14 lokalizacji (5 w Europie, 5 w USA, 2 w Azji, 2 w Kanadzie i jednego w Afryce) do sześciu: dwóch w USA (Deer Park, Norco), dwóch w Europie (Pernis, Rheinland), jednego w Azji (Pulai Bukom) oraz jednego w Kanadzie (Scotford). To kolejny krok firmy związany z odchodzeniem od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Nie podano daty zakończenia redukcji liczby rafinerii.
 • BP plc poinformowało o planach przebudowy największej australijskiej rafinerii Kwinana na terminal importowy. „Regionalna nadpodaż i utrzymujące się niskie marże rafineryjne oznaczają, że rafineria Kwinana nie jest już ekonomicznie opłacalna” – powiedział BP w oświadczeniu. Termin zakończenia działalności rafinerii ustalono na Q2 2021. Australia od pewnego czasu oferuje dopłaty za utrzymanie pracy rafinerii w kraju.
 • Exxon Mobil planuje zwolnienie 1 900 pracowników w USA w ramach reorganizacji firmy. Sumarycznie pracę we wszystkich oddziałach spółki na całym świecie straci około 14 tysięcy pracowników.
 • Zapasy ropy naftowej w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 34,447 mln (-2,34% t/t).
 • Liczba aktywnych odwiertów naftowych w USA wzrosła (siódmy tydzień z rzędu) w ubiegłym tygodniu o dziesięc do 221 punktów.
 • W ubiegłym tygodniu Libia osiągnęła wydobycie ropy naftowej na poziomie 680 tysięcy baryłek dziennie. Osiągnięcie wydobycia miliona baryłek dziennie przed spotkaniem grupy OPEC+ na przełomie listopada i grudnia jest coraz bardziej prawdopodobne.
 • Burza tropikalna Zeta zatrzymała destylację ropy naftowej w rafinerii Royal Dutch Shell Plc w Norco w Luizjanie z powodu przerw w dostawie prądu. Jednostka destylacji ropy naftowej tej rafinerii ma wydajność 240 tysięcy baryłek dziennie.
 • Rafineria PBF Energy w Chalmette w Luizjanie także wstrzymała pracę w związku z brakiem prądu po burzy tropikalnej Zeta. Rafineria ma wydajność 190 tysięcy baryłek dziennie.
 • Chevron w piątek zaczął wznawianie prac na platformach wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej, które ewakuowano przed burzą tropikalną Zeta.
 • Chevron opublikował wyniki za Q3 2020. Zysk drugiej co do wielkości spółki naftowej w USA wyniósł $201 mln czyli $c11/akcję (-92,9% r/r). Spółka, podobnie jak wielu innych gigantów naftowych na świecie, redukuje zatrudnienie, które może objąć nawet 15% pracowników z 45 tysięcy zatrudnionych. Produkcja ropy i gazu Chevron w trzecim kwartale spadła o 7% r/r.
 • ConocoPhillips poinformowało o stracie netto w Q3 2020 wynoszącej $331 mln czyli $c31/akcję. Kwartał wcześniej straty wynosiły $c92/akcję.
 • Brazylijski Petrobras w Q3 2020 odnotował stratę na skutek kilku jednorazowych transakcji, m.in. uregulowaniu zaległości podatkowych czy wykup obligacji – część strat została pogłębiona osłabiającym się realem. Sumarycznie spółka zaksięgowała stratę w wysokości $275 mln (1,546 mld reali). EBITDA wyniosła 33,4 mld reali, czyli więcej niż 29,7 mld reali które prognozowali analitycy. Po wyłączeniu wspomnianych jednorazowych transakcji firma osiągnęłaby dochód netto 3,2 mld reali (prognoza mówiła o 736 mln reali). Wzrost przychodów netto spółki w Q3 2020 był o +39% q/q wyższy niż w Q2 2020. Spółka obniżyła koszty, osiągając medianę $4,5/baryłkę ekwiwalentu ropy w Q3 2020 (-43,04% q/q).
 • Chiński Sinopec Corp podał wyniki za Q3 2020, które pokazały rekordowy zysk netto w wysokości $6,92 mld (46,39 mld juanów, +300% r/r). Przerób ropy naftowej przez firmę wyniósł 5,04 mln baryłek dziennie (+2% r/r), przy marży rafineryjnej w wysokości $9,80/baryłkę (+68% r/r). Mimo to sumaryczny zysk netto spółki w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku spadł do 23,51 mld juanów (-45,7% r/r). Spółka zdołała obniżyć koszt operacyjny do rekordowo niskiego poziomu $15,10/baryłkę (-8,4% r/r).
 • Norweski Equinor poinformował o stracie netto w wysokości $2,12 mld po dokonaniu odpisów wartości aktywów na kwotę $2,93 mld w Q3 2020. Skorygowane zyski głównego koncernu energetycznego przed odsetkami i podatkami (EBIT) spadły do $780 mln (-69,88% r/r), co rozczarowuje względem prognoz analityków oscylujących w okolicy $1,03 mld.
 • Grupa naftowo-gazowa OMV podała wyniki za Q3 2020. Zysk z czystego bieżącego kosztu dostaw (CCS) przed odsetkami i podatkiem (EBIT), który nie obejmuje pozycji specjalnych i zysków lub strat z tytułu zapasów, wyniósł $375 mln (€317 mln), prognozy mówiły o zysku na poziomie €245 mln.
 • W pierwszych dziesięciu miesiącach eksport ropy naftowej z Wietnamu wyniósł 4,34 mln ton (+28,1% r/r).

Gaz ziemny

 • Ceny spotowe skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Azji w ubiegłym tygodniu wzrosły po raz ósmy z rzędu, grudniowe dostawy wycenia się średnio na $7,50/mmBtu (+8,69% t/t). Ceny mogą dalej rosnąc ze względu na prognozy że Europa, Chiny i Korea mogą doświadczyć w tym roku zimniejszej o 2-3 stopnie Celsjusza zimy.
 • Liczba aktywnych odwiertów gazowych w USA spadła o jeden do 72 aktywnych punktów.
 • Prognoza konsumpcji (wraz z eksportem) gazu ziemnego w USA na ten tydzień to 98,1 mld stóp sześciennych dziennie (bcfd), a w przyszłym tygodniu (ze względu na prognozy wyższych temperatur) ma spaść do 94,3 bcfd.
 • Piątkowy eksport gazu z USA oszacowano na 9,46 bcfd – drugą rekordową wartość od 31 marca 2020.
 • Chiński Sinopec prognozuje że w sezonie zimowym popyt na gaz w Chinach wzrośnie do 148 mld m3 (+8,66% r/r).
 • OMV poinformowało o planach złożenia odwołania od grzywny w wysokości 88 mln zł nałożonej przez polski UOKiK za udział w projekcie Nord Stream 2. UOKiK zobowiązał także spółki uczestniczące w projekcie Nord Stream 2 do rozwiązania umów o finansowanie projektu.

Węgiel

 • Glencore obniżył prognozy wydobycia węgla w 2020 roku do 109 mln ton (-5,7% względem poprzedniej prognozy) ze względu na trwający ponad 60 dni strajk w kopalni Cerrejon w Kolumbii. Kopalnia jest częścią operacji joint-venture Glencore, BHP Group oraz Anglo American. Przez ostatnie 12 miesięcy (year-to-date) produkcja węgla przez Glencore wyniosła 83,5 mln ton (-20% r/r).

Kamienie szlachetne

 • Eksport surowych diamentów z Botswany w Q3 2020 był wart $287 mln (-66% r/r). Diamenty stanowią 70% eksportu Botswany i odpowiadają za 30% dochodów budżetowych kraju. Botswana od 1 listopada ponownie otwiera swoje granice dla międzynarodowej turystyki, drugiego co do wielkości źródła przychodów kraju. Prognozuje się, że spadek PKB Botswany w 2020 roku wyniesie -8,9% r/r.

Złoto

 • Europejski Bank Centralny pozostawił niezmienioną politykę fiskalną, opierając się naciskom na uruchomienie większej liczby bodźców w związku z nową falą pandemii, ale dostarczył najwyraźniejszej jak dotąd wskazówki o nowych środkach na walkę z kryzysem gospodarczym na następnym posiedzeniu w grudniu.
 • Kolejny spadek ilości złota w największym funduszu giełdowym gromadzącym złoto fizyczne, SPDR Gold Trust GLD. Tym razem zmniejszył swoje zapasy złota w ubiegłym tygodniu do 1 258,25 tony (-0,44% t/t).
 • Newmont Corp podało wyniki za Q3 2020, w czasie którego wydobyło 1,54 mln uncji (-6% r/r). Przychody wyniosły $3,17 mld, podczas gdy zysk firmy wyniósł $c86/akcję (+138,88% r/r). Spółka podniosła kwartalną dywidendę do $c40/akcję (+60% r/r), ustanawiając przy okazji „podstawową” dywidendę na poziomie $1/akcję rocznie przy cenie złota minimum $1 200/uncję.
 • Wydobycie złota przez Sibanye-Stillwater w Q3 2020 wyniosło 288 938 uncji (+0,56% r/r).
 • Zapasy złota w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 37 518 127 uncji (-0,46% t/t).
 • Zapasy złota w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 2 199 kilogramów (b/z% t/t).

Srebro

 • Zapasy srebra w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 381 803 129 uncji (+0,24% t/t).
 • Zapasy srebra w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 2 320 421 kilogramy (+0,32% t/t).

Platyna i pallad

 • Spółka górnicza Sibanye-Stillwater w Q3 2020 wydobyła 147 835 uncji (+0,33% r/r) platynowców czyli m.in. platyny, palladu, rodu czy irydu w amerykańskich kopalni, podczas gdy w południowoafrykańskiej działalności wyniosła 427 715 uncji (-18% r/r). Skorygowane zyski grupy przed odsetkami, podatkami, amortyzacją (EBITDA) wzrosły do $922 mln (+182% r/r).
 • Zapasy platyny w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 657 775 uncji (+0,09% t/t).
 • Zapasy palladu w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 138 122 uncji (b/z t/t).

Metale przemysłowe

 • Chilijski państwowy wydobywca Codelco poinformowało, że zyski za pierwsze trzy kwartały 2020 roku wyniosły $1,124 mld (+86% r/r) przy produkcji wynoszącej 1,165 mln ton (+4% r/r). Koszt wydobycia spadł do $1,269/funt (-11,3% r/r).
 • Spór pomiędzy kanadyjską spółką Lundin Mining a strajkującymi pracownikami kopalni miedzi Candelaria w sprawie podwyżek wynagrodzeń wciąż trwa, wstrzymując wydobycie surowca w kopalni od 20 października. Spółka zapowiada wstrzymanie negocjacji do momentu zaprzestania gwałtownych protestów około setki pracowników należących do dwóch związków zawodowych. Kopalnia wyprodukowała 111 400 ton miedzi w 2019 roku.
 • Australijski Orocobre Ltd poinformował, że ceny litu prawdopodobnie osiągnęły dno, ponieważ odnotował 24% spadek kwartalnej produkcji w swojej flagowej kopalni Olaroz w Argentynie, dotkniętej ograniczeniami operacyjnymi związanymi z koronawirusem. Mimo wzrostu sprzedaży przez spółkę o 9%, to produkcja z Olaroz spadła do 2 352 ton we wrześniu 2020 (-23,95% r/r). Spółka podała też że oddanie do użytku Zakładu Wodorotlenku Litu Naraha w Japonii zostało opóźnione do drugiej połowy 2021.
 • W weekend Filipiny nawiedził supertajfun Goni z porywami wiatru dochodzącymi do 380 km/h. To najsilniejsza burza w kraju od czasu tajfunu Haiyan, który w 2013 roku pochłonął ponad 6,3 tys. śmiertelnych ofiar. Ewakuowano ponad milion mieszkańców z najbardziej zagrożonych terenów. Kolejny tajfun, Atsani także zmierza w stronę Filipin, będzie 19 tajfunem w tym sezonie.
 • Zapasy miedzi w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 79 945 ton (+12,72% t/t).
 • Zapasy miedzi w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 139 657 ton (-10,19% t/t).
 • Zapasy aluminium w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 48 468 ton (-3,84% t/t).
 • Zapasy aluminium w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 233 346 ton (-1,86% t/t).
 • Zapasy cynku w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 498 ton (+146,5% t/t).
 • Zapasy cynku w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 60 388 ton (-0,32% t/t).
 • Zapasy cyny w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 4 188 ton (-2,26% t/t).
 • Zapasy ołowiu w magazynach CME Group na dzień 29 października 2020 wynosiły 750 ton (b/z t/t).
 • Zapasy ołowiu w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 24 931 ton (+1,95% t/t).
 • Zapasy niklu w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 29 528 ton (-2,31% t/t).
 • Zapasy stali nierdzewnej w magazynach Shanghai Futures Exchange (ShFE) na dzień 30 października 2020 wynosiły 13 052 tony (-6,92% t/t).
 • Zapasy metali przemysłowych w magazynach Londyńskiej Giełdy Metali (LME):

źródło: opracowanie własne na podstawie danych LME

 

źródło: opracowanie własne na podstawie danych LME

Publikacje wyników finansowych notowanych w USA spółek surowcowych w okresie 2 – 6 listopad 2020:

2 listopad 2020:

 • Agnico Eagle Mines
 • Alamos Gold
 • Antero Midstream
 • Antero Resources
 • Bunge
 • Baytex Energy
 • Black Stone Minerals
 • Callon Petroleum
 • Centennial Resource Development
 • CVR Energy
 • Diamondback Energy
 • Exterran
 • Gibson Energy
 • Hallador Energy
 • Marathon Petroleum
 • Mplx
 • Plains All American Pipeline
 • Plains GP
 • The Mosaic Company
 • The Williams Companies
 • Transocean
 • Viper Energy Partners
 • WPX Energy

3 listopad 2020:

 • Archrock
 • B2Gold
 • Berry Petroleum
 • Hudbay Minerals
 • Independence Contract Drilling
 • Newpark Resources
 • Oasis Midstream Partners
 • Ramaco Resources
 • Ternium
 • The Andersons

4 listopad 2020:

5 listopad 2020:

 • Amplify Energy
 • Bonanza Creek Energy
 • Brigham Minerals
 • Canadian Natural Resources
 • CONSOL Coal Resources
 • CONSOL Energy
 • Continental Resources
 • Earthstone Energy
 • Enviva Partners
 • EOG Resources
 • Genesis Energy
 • Global Partners
 • HollyFrontier
 • Kimbell Royalty Partners
 • Kirkland Lake Gold
 • Linde
 • Livent
 • Magnolia Oil & Gas
 • Montage Resources
 • Murphy Oil
 • Natural Resource Partners
 • NuStar Energy
 • Olympic Steel
 • Pembina Pipeline
 • Silvercorp Metals
 • Sprague Resources
 • Targa Resources
 • Whiting Petroleum

6 listopad 2020:

 • Calumet Specialty Products Partners
 • Cheniere Energy
 • Enerplus
 • Galiano Gold
 • HighPoint Resources
 • Northern Oil and Gas
 • Summit Midstream Partners
 • SunCoke Energy

Omówienie aktualności

Program Surowcowe info od lipca 2020 roku pojawia się na moim osobistym kanale YouTube w poniedziałki i czwartki:

 

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „aktualności – 2 listopad 2020

 1. Szymon komentarz:

  Przesłałem artykuł na temat rynku uranu na konto prywatnego inwestora.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *